Czarna Owca. Skazani na ochronę przyrody

Konferencja "Byli osadzeni na rynku pracy" Wrocław 30.01.2008

W dniu 30 stycznia 2008 roku we Wrocławiu odbyła się konferencja „Byli osadzeni na rynku pracy” zorganizowana przez PRR „Czarna owca. Skazani na ochronę przyrody”.

Konferencja była skierowana do pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem przeszkolonych osób opuszczających zakłady karne oraz wszystkich tych, którym nieobca jest tematyka resocjalizacji i jej przyszłość w latach 2008 – 2013.

W trakcie konferencji zaprezentowano projekty skierowane do osób osadzonych i byłych osadzonych, które aktualnie realizowane są w ramach IW Equal, oraz przedstawiono założenia projektów aktywizujących osoby osadzone, które będą realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w latach 2008 – 2013.

Zaprezentowano także ofertę stworzonego w ramach projektu „Czarna Owca” Centrum Doradztwa Prawno – Finansowego w Wołowie (www.centrumdpf­.pl). Jego zadaniem jest pomoc osobom opuszczającym zakład karny w znalezieniu swojego miejsca na rynku pracy oraz stworzenie platformy współpracy pracodawca – były skazany.

Głos w dyskusji zabrał również pracodawca, który opowiedział o doświadczeniach w zatrudnianiu skazach we własnym przedsiębiorstwie i współpracy z Zakładem Karnym w Wołowie.

ZałącznikRozmiar
Szanse powrotu bylych osadzonych na otwarty rynek pracy w swietle doswiadczen z realizacji projektow finansowanych w ramach PIW Equal.ppt383 KB
Rola ZK w przygotowaniu skazanych do podjęcia zatrudnienia w latach 2008-2013 w aspekcie dzialan przewidzianych do realizacji w ramach funduszy struturalnych.ppt170.5 KB
Rynek pracy a ZK i osadzeni.ppt728 KB