Czarna Owca. Skazani na ochronę przyrody

Inne

Zakończenie realizacji projektu

Z dniem 31 maja 2008 zakończyliśmy realizację projektu „Czarna Owca. Skazani na Ochronę Przyrody”. Swoją działalność kontynuuje Centrum Doradztwa Prawno Finansowego z siedzibą w Wołowie, przy ulicy Zielony Zaułek 20. Wszystkich byłych osadzonych, którzy pragną odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy zapraszamy do korzystania z jego usług w dni robocze, w godzinach popołudniowych. Bezpłatna infolinia 0 800 110 225, e-mail: centrumdpf (at) gma­il.com, www.centrumdpf.pl

Partnerzy Projektu „Czarna Owca. Skazani na ochronę przyrody” serdecznie dziękują uczestnikom projektu oraz pozostałym osobom i instytucjom, które przyczyniły się do osiągnięcia celów projektu.

Spartakiada "Skazani na aktywność"

W okresie od 18 października 2007 r. do 28 lutego 2008 r. odbywa się w Zakładzie Karnym w Wołowie Spartakiada Więzienna pn. „Skazani na aktywność”, realizowana w ramach projektu projektu „Czarna Owca. Skazani na ochronę przyrody” przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Ideą spartakiady jest nie tylko aktywizacja ruchowa osób pozbawionych wolności, ale przede wszystkim integracja ze środowiskiem lokalnym, głównie poprzez rozgrywki sportowe.

TV Więzienna 6

TV Więzienna 6 to telewizja, która powstała w Zakładzie Karnym w Wołowie i tworzona jest przez skazanych dla skazanych. Kanał TV Więzienna 6 dostępny jest tylko w sieci telewizji kablowej w Zakładzie Karnym w Wołowie. Jednym z kursów realizowanych w Wołowie w ramach projektu „Czarna owca. Skazani na ochronę przyrody” był kurs montera systemów elektroakustyc­znych, w ramach tego kursu skazani wykonali m.in. sieć kablową na terenie jednostki. Od lipca do października 2007 w pomieszczeniach TV trwał remont, który także wykonała ekipa TV Więzienna 6, w tym czasie telewizja została doposażona w nowy sprzęt.

Rolnicze Centrum Edukacyjne w Trzcinicy otwarte

Dnia 16 grudnia 2007 w Trzcinicy Wołowskiej miała miejsce uroczystość otwarcia Rolniczego Centrum Edukacyjnego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele sponsorów, władz samorządowych, partnerów projektu, lokalnej społeczności oraz mediów. Po krótkim powitaniu nastąpiło przecięcie wstęgi, a następnie poświęcenie obiektu przez księdza proboszcza. Goście obejrzeli pomieszczenia Rolniczego Centrum Edukacyjnego: czytelnię, pokoje gościnne oraz salę konferencyjną.

Wystawa plenerowa we Wrocławiu

W dniu 16.10.2007 we Wrocławiu na ulicy Świdnickiej (przy Rynku) otwarto wystawę prezentującą zdjęcia dokumentujące działania (m.in. kursy zawodowe dla skazanych) realizowane w ramach projektu „Czarna Owca. Skazani na ochronę przyrody”. Wystawa trwała do 30.10.2007.

Serdecznie zapraszamy do galerii.

Wizyta studyjna w Czechach i Niemczech

30 pracowników jednostek penitencjarnych z Dolnego Śląska od 3 do 5 października b.r. uczestniczyło w zorganizowanej przez „Partnerstwo Czarna Owca. Skazani na Ochronę Przyrody” wizycie studyjnej do zakładów karnych w Valdicach k. Jicina (Czechy) oraz Torgau (Niemcy).

Uczestnicy rajdu "Pożegnanie lata" gościli w Zakładzie Karnym w Wołowie

29 września 2007 roku gościliśmy w Zakładzie Karnym w Wołowie uczestników rajdu „Pożegnanie lata” organizowanego przez Oddział Miejski PTTK „Rokita” i Komisję Ochrony Środowiska miasta Brzeg Dolny. Uczestnicy zapoznali się celami projektu „Czarna Owca”, a także uczestniczyli w wyprowadzaniu owiec na pastwiska znajdujące się w Parku Krajobrazowym Dolina Jezierzycy.

Mieli również okazję by zobaczyć konkretne prace wykonywane przez skazanych w ramach prac rolnych oraz zapoznali się z działaniami zmierzającymi do ochrony cennych siedlisk łąkowych w okolicach Wołowa.

Konkurs na medal „Czarna Owca. Przyrodzie i Ludziom” rozstrzygnięty

Konkurs na medal z brązu zorganizowany przez Partnerstwo „Czarna Owca. Skazani na ochronę przyrody” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 14 prac. Wszystkie propozycje medali były pomysłowe i oryginalne dlatego wybór zwycięzców nie był łatwym zadaniem.

Konkurs na medal

Partnerstwo Czarna Owca. Skazani na ochronę przyrody ogłasza konkurs na medal z brązu z wizerunkiem czarnej owcy. Zapraszamy do udziału! Więcej informacji z załączniku.

Pobierz Regulamin konkursu na medal z brązu.

Wystawa fotografii.

Projekt „Czarna Owca. Skazani na ochronę przyrody” zaistniał podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej „Cantus Organi” w Wołowie.